Αθλητικά

Κακό ποδαρικό στο 2019 η ΑΕΚ

Τον τίτλο του φαβορί που είχε από τη στιγμή που έγινε γνωστος ο αντίπαλος στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας διατήρησε η ΑΕΚ, αλλά το τελικό 1-1 με τον Κισσαμικό στα Χανιά σε καμία περίπτωση δεν της εξασφαλίζει το «εισιτήριο» για τους προημιτελικούς της διοργάνωσης.

Η νέα χρονιά δεν συνοδεύτηκε με καλή εμφάνιση και θετικό αποτέλεσμα για την Ένωση.

Η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη τιμωρήθηκε σε «νεκρό χρόνο», καθώς αρκέστηκε στο γκολ του Πόνσε στο πρώτο μέρος κι έτσι τα πάντα θα ξεκαθαρίσουν στη ρεβανς του ΟΑΚΑ.

Κάκιστη εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο για την πρωταθλήτρια, η οποία απέναντι σε έναν σαφως υποδεέστερο αντίπαλο απέτυχε να δείξει τη βελτίωση που περιμένει ο κόσμος της.

Ο Πόνσε στο 37’ από προσπάθεια του Κλωναρίδη άνοιξε το σκορ, αλλά στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Φινλανδός Ρίσκι από κοντά διαμόρφωσε το τελικό 1-1 κι έδωσε νέο ενδιαφέρον ενόψει της δεύτερης αναμέτρησης των δυο ομάδων στο Μαρούσι.

Πηγή: naftemporiki.gr